Türkçe     Mira 360°
About Us

Situated in the heart of the Bosphorous, the well-established and always reliable Mira Fish Restaurant has become a favourite of Istanbul's fine-dining crowd. The spectacular view of the Bosphorous Bridge from Arnavutkoy and the beaming lights from the coastlines is an experience one must see.

 

Celebrated for our fish & seafood, join us for a memorable dining experience in the exquisite surrounds of the spacious, smart but unfussy dining area and garden dominated in white, which exudes an easy, informal ambience, while service strikes precisely the right balance: attentive and personal.


Specialising in the freshest fish and meze's, Mira Fish Restaurant is one of Istanbul's most respected seafood restaurants. All dishes are cooked to authentic traditional receipies. Fixed price menus and an extensive a la carte menu ensures a full and diverse selection of dishes that is changed seasonally to take advantage of the freshest ingredients.

 

A carefully selected wine list features the perfect accompaniments for fish.

 

Owned and run by three single minded siblings with a passion for fish and seafood who take part in the cooking process to the administration of the restaurant. You will be sure to see them for yourself on your visits.

Hakkımızda

İstanbul Boğazı’nın muhteşem manzarasına sahip Arnavutköy’de Boğaz Köprüsü ve Kuleli’nin ışıkları ile aydınlanan beyazın hakim olduğu keyifli bir bahçe içinde hizmet veren Mira Balık lezzet tutkunlarının vazgeçemediği "boğazın en samimi balıkçısı" konumunda.

 

Modern ve sıcak dekorasyonu, etkileyici manzarası ve muhteşem lezzette spesiyalleriyle, klasik balık mutfağının yanı sıra misafirlerine her zaman yeni tatlar sunmayı seven bir anlayışa sahip Mira Balık. Sahiplerinin uzun yıllar yurt içi ve yurt dışında yaptıkları yeni lezzet araştırmalarını bir araya getirdikleri, ilk günkü heyecanlarıyla her bir detayıyla bizzat ilgilendikleri yenilikçi mutfağında, ege mutfağının nadide otları, eski İstanbul’un en sevilen mezeleri ve kendi yorumlarıyla hazırladıkları deniz mahsullerinin birleşmesiyle oluşan lezzetlerle misafirlerini keyifli bir yolculuğa çıkarıyor.


Deniz börülcesi, soya soslu cibes salatası, ermeni usulü zeytinyağlı yaprak sarma, acılı Girit ezme, Mira mutfağından torik lakerda, özel spesiyal ahtapot carpaccio, Bodrum’dan özel getirtilerek hazırlanan ahtapot ızgara, İstanbul’da çok az yerde görebileceğiniz sübye güveç ve sübye pilaki, levrek pazı sarma ve muhteşem paella Mira Balık'ta mutlaka tatmanız gereken lezzetler.

 

Eğer bir balık tutkunuysanız Mira mutfağında mevsimine göre zengin balık çeşitleri sizin içinde vazgeçilmez olacaktır. Mısır ununda çıtır çıtır hamsi tava, beğendili levrek, lağos tava, kemiküstü levrek pirzola, tuzda balık, portakal soslu somon ızgara menüdeki lezzetli balık örnekleri... Siz de burada olmanın ayrıcalık olduğunu düşünen, her gittiğinde kendisini bir gurme gibi hisseden, deniz mahsulleri ve taze balık yemeyi seven, farklı lezzetler tadacağını bilen, boğazı dinleyip köprüyü seyretmeyi, denizi koklayıp şehrin stresinden uzaklaşmayı tercih eden müdavimlerinden birisi olmaya davetlisiniz.

 

Geniş şarap menümüze bu sezon yerli butik şaraplarından seçme ürünler de katıldı. İstediğiniz birçok şarabı kadeh olarak alma imkanına sahipsiniz.

 

Aile yemekleri, dost sohbetleri, iş toplantıları, öğlen rakıları, doğum günleri gibi tüm yemekli organizasyonlarınızı bu sıcak ve samimi ortamdan yapmaktan keyif alacaksınız.